رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با فرمانده کل ارتش دیدار کرد

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۷:۱۹ کد خبر: ۷۹۱۳۹۰ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس سازمان قضایی نیرو‌های مسلح با فرمانده کل ارتش دیدار و گفت‌وگو کرد.

 – حجت الاسلام والمسلمین احمدرضا پورخاقان در دیدار با فرمانده کل ارتش بیان کرد: سازمان قضایی نیرو‌های مسلح از هر نوع اقدام قانونی که موجب تقویت اقتدار و جایگاه رفیع نیرو‌های مسلح شود، فروگذار نخواهد کرد.

وی ضمن تاکید بر استقلال قضات سازمان قضایی نیرو‌های مسلح گفت: بدون اینکه از محور عدالت خارج شویم حامی نیرو‌های مسلح خواهیم بود.

حجت الاسلام والمسلمین پورخاقان با بیان اینکه دشمن به دنبال استفاده از ترفند جدایی بین ارتش و سپاه است، افزود: با وجود اتحاد و همدلی این دو نیروی بزرگ و با اقتدار، دشمن هیچ صدمه‌ای نمی‌تواند به کشور وارد کند.

وی ضمن تقدیر از تلاش‌های ارتش در پیشگیری از وقوع جرایم، آمادگی کامل سازمان قضایی نیرو‌های مسلح را برای استمرار آموزش‌های قضایی و حقوقی کارکنان ارتش اعلام کرد.

 فرمانده کل ارتش در این دیدار گفت: برای کنترل جرایم به بررسی علل و عوامل وقوع آسیب‌ها با بررسی پرونده‌های مهم پرداخته ایم.

امیر سرلشگر عبدالرحیم موسوی افزود: با بررسی پرونده شخصیت فرد خاطی، بررسی قصور یگان نیز در دستور کار قرار گرفته تا عوامل موثر در ارتکاب جرایم، شناسایی و نقاط ضعف برطرف شود.

فرمانده کل ارتش همچنین از برگزاری دوره‌های آشنایی فرماندهان با قوانین و مقررات خبر داد.

معاون قضایی و حقوقی سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در این دیدار گفت: یکی از اهداف مهم سازمان قضایی نیرو‌های مسلح در سند چشم انداز ۲۰ ساله حفظ اقتدار و جایگاه نیرو‌های مسلح است.

محمدرضا یزدانیان آسیب شناسی و آسیب زدایی جرایم را یکی از عوامل اصلی اقتدار نیرو‌های مسلح برشمرد.

همچنن دادستان نظامی استان تهران در این جلسه، از جدیت ارتش در پیشگیری از وقوع جرایم و بررسی علل و عوامل وقوع آسیب‌ها تقدیر و تشکر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین رمضانعلی صالحی خواستار حضور نماینده‌ای از ارتش در دادسرای نظامی جهت معاضدت قضایی شد که مورد موافقت امیر موسوی قرار گرفت.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا