معاون امور زنان رئیس جمهور: امام راحل زمینه بروز توانمندی همه زنان را فراهم کرد

۰۳ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۱:۰۲ کد خبر: ۷۹۱۴۱۹ دسته بندی: سیاست، مجلس و دولت

معاون امور زنان رئیس جمهور با تأکید بر اینکه امام خمینی زمینه بروز توانمندی را برای همه زنان فراهم کرد، گفت: ما نیازمند چنین نگاهی هستیم که ضمن اینکه نقش و جایگاه واقعی زن در خانواده را بشناسد، در شرایط بحرانی جمعیت، از فعالیت‌های زنان در عرصه‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی حمایت کند.

انسیه خزعلی در مراسم میلاد حضرت زهرا (س) با تأکید بر اینکه امام خمینی زمینه بروز توانمندی را برای همه زنان فراهم کرد، گفت: ما نیازمند چنین نگاهی هستیم که ضمن اینکه نقش و جایگاه واقعی زن در خانواده را بشناسد، در شرایط بحرانی جمعیت، از فعالیت‌های زنان در عرصه‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی حمایت کند.

معاون امور زنان رئیس جمهور تاکید کرد: امام خمینی (س) به زن‌ها جان بخشید و هویت داد؛ و زمینه ظهور و بروز استعداد و توانمندی‌های آن‌ها در ایران و بلکه جهان فراهم نمود؛ امامی که فرمود «من شما [بانوان]را به رهبری قبول دارم» و نهضت را مدیون زن‌ها می‌دانست؛ امامی که زن را منشأ خیرات می‌دانست و معتقد بود باید زن‌ها در امور اساسی و مقدرات مملکت مشارکت کنند. وصیتنامه سیاسی – الهی امام پر از این نکات زیبا و آموزه‌هایی است که خصوصا در زمینه زنان باید روی آن کار جدی شود.

خزعلی تصریح کرد: امام خمینی (س) تأکید می‌کنند محرومیت‌هایی که به زنان و بلکه اسلام و مسلمین تحمیل شده از اسلام نیست؛ و آنقدر زمینه فعالیت و بروز و ظهور زنان را باز می‌کنند که جز مواردی که به شأن، عفاف و حریم آن‌ها خدشه‌ای وارد شود هیچ محدودیت و انحصاری قائل نمی‌شود. امام با این نگاه زن‌ها را به میدان آورد و زمینه فعالیت آن‌ها را فراهم کرد.

وی یادآور شد: همین امر را مقام معظم رهبری تأکید می‌فرمایند که من هیچ محدودیتی برای فعالیت زنان قائل نیستم، الّا اینکه معتقدم باید مسأله عفاف و خانواده را حفظ کنند. دو رکنی که می‌تواند هویت اساسی زن را حفظ کند و حافظ حریم زن، توانمندی ها، قدرت و تأثیرگذاری زن و حفظ گوهر‌های ناب وجودی زن باشد؛ لذا در همه زمینه‌هایی که زن می‌تواند فعالیت کند و قدرت و قوّت خود را به منصه ظهور برساند، از پشتیبانی امام و رهبری بهره‌مند شد و ما امروز آمده ایم تا قدرشناسی کنیم از اینکه این امام راه را برای ما باز و زمینه بروز توانمندی را برای همه زنان فراهم کرد.

 خزعلی اظهار داشت: روزی که امام تازه به قم آمده بودند شاید یک نوجوان ۱۵ ساله بودم. خدا رحمت کند همسر گرامی ایشان را که یار وفادار و همراه صدیق امام بودم. وقتی که خواستم از منزل خارج شوم امام را سر سجاده دیدم و احساس شعفی که از پشتیبانی‌ها و حمایت امام از زنان داشتم، خدمت ایشان رفتم و گفتم ما خانم‌ها چه کنیم که دینمان را به انقلاب ادا کنیم؛ این نعمت بزرگی که به ما داده اید و ما را از طاغوت رها و زمینه رشد ما را فراهم کرده اید. ایشان لبخندی زدند و فرمودند شما اگر دو فرزند صالح به این جامعه تحویل دهید، دینتان را ادا کرده اید.

معاون امور زنان رئیس جمهور ادامه داد: امامی که از یک سو فعالیت اجتماعی، نظامی و حرکت‌های علمی، پژوهشی و سیاسی زنان را ترغیب و تشویق می‌کنند، از سوی دیگر به این نکته مهم، نقش سازنده، مزیت نسبی و اعتمادی که خلقت به زن کرده و نقش مهمی که زن در پایداری نسل و سازندگی انسانیت به دوش دارد، توجه می‌دهند. این به معنای نگاه همه سویه، دارای همه ابعاد و به دور از افراط و تفریط است. الآن چقدر ما نیازمند چنین نگاهی هستیم که ضمن اینکه نقش و جایگاه واقعی زن در خانواده را بشناسد، در شرایط بحرانی جمعیت، از فعالیت‌های زنان در عرصه‌های گوناگون سیاسی و اجتماعی حمایت کند.

خزعلی عنوان داشت: معاونت امور زنان و خانواده رئیس جمهوری سعی بر این دارد که زنان را برای زنان به میدان بیاورد؛ هم در عرصه‌های خانوادگی و حمایت‌هایی که باید خود زنان از زنان داشته باشند و آسیب‌هایی که متوجه جامعه زنان و خانواده آن‌ها هست با همت خودشان برطرف شود، و هم در عرصه‌های توانمند سازی و ارتقاء علمی، فکری، روحی و رسیدن به موقعیتی که بتوانند روی پای خودشان بایستند و باری را از دوش جامعه بردارند؛ همان گونه که در زمان جنگ نشان دادند صبوری، استقامت و توانمندیشان را در مسیر احیاء دین و تداوم انقلاب با تمام وجود به کار خواهند گرفت.

 
 
انتهای پیام/ 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا