چرخابی: دروازه‌بان خارجی سپاهان در حد فوتبال ایران نیست/ ذوب‌آهن هیچ‌گاه برای قهرمانی بسته نمی‌شود

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۴۵:۰۳ کد خبر: ۷۹۱۵۳۹ دسته بندی: فوتبال، ورزشی

پیشکسوت تیم فوتبال سپاهان اصفهان گفت: مدیران باشگاه‌‌های سپاهان و ذوب‌آهن نباید تغییراتی در کادر فنی بدهند و صبور باشند.

حسین چرخابی در گفت‌وگو با میزان درباره عملکرد این فصل تیم فوتبال سپاهان، اظهار داشت: آن نتایجی که امسال در مورد سپاهان انتظار داشتیم با جذب بازیکنان خوب کشور و کادر فنی قوی برآورده نشده است. بزرگ‌ترین شکستی که دیگر قابل جبران نیست در مسابقات جام حذفی بود. کنفدراسیون ضعیف آسیا بر خلاف فوتبال اروپا، قهرمان جام حذفی هر کشور را به مسابقات لیگ قهرمانان آسیا می‌فرستد. به خاطر همین هر تیم‌ ایرانی که قهرمان جام حذفی شود به لیگ قهرمانان آسیا می‌رود. از این رو رقابت‌های جام حذفی یک میانبر راحت برای تیم‌های ایرانی است. تیم‌ها می‌توانند با ۵ یا حداقل ۳ بازی سخت، خود را به آسیا برسانند.

وی ادامه داد: همچون سال قبل که فولاد خوزستان در گروه آسان‌تر مسابقات جام حذفی، توانست قهرمان جام حذفی شود و راحت‌تر از رقابت‌های لیگ برتر به لیگ قهرمانان برود. سپاهان بعداً متوجه خواهد شد که با کنار رفتن از رقابت‌های جام حذفی چه ضربه سختی خورده است. باخت از آلومینیوم اراک در جام حذفی دیگر قابل جبران نیست و گران تمام شد.

*مربیان سپاهان باید در تمرینات نقاط ضعف را پوشش بدهند

پیشکسوت فوتبال اصفهان در خصوص ضعف‌های سپاهان، تصریح کرد: بر خلاف رقابت‌های جام حذفی، در مسابقات لیگ برتر، تیم‌ها می‌توانند در چند بازی‌ آینده شکست‌های قبلی خود را جبران کنند. هر تیم که ۶ یا ۷ امتیاز از تیم‌های دیگر عقب افتاده است می‌تواند با ۲ یا ۳ پیروزی در بازی‌های خود امتیازات خوبی جمع کند و مجدداً به کورس رقابت برگردد. سپاهان که یک باشگاه حرفه‌ای است و نسبت به باشگاه‌های دیگر کشورمان از زیر ساخت‌های مناسبی برخوردار است نباید چنین نتایج ضعیفی در نیم‌فصل اول می‌گرفت. وقتی نتیجه‌ لازم و مدنظر را کسب نمی‌کنید و عدم موفقیت در تیم تکرار می‌شود، مربیان باید در تمرینات نقاط ضعف را پوشش بدهند.

وی افزود: در فوتبال شانس وجود ندارد؛ همانطور که کادرفنی سپاهان در پایان هر بازی اذعان می‌کنند که موقعیت‌های زیادی را از دست می‌دهند. بر همین اساس بازیکنان تهاجمی و خط حمله نمی‌توانند آخرین ضربه را به خوبی بزنند. در نتیجه باید کادرفنی تغییراتی را در سیستم فنی بدهد و با مرور تاکتیک‌ها در تمرینات برای عملکرد بسیار مناسب در هر بازی، موقعیت‌هایی را که ایجاد شده، تبدیل به گل کنند.

*انتظارات از سپاهان برآورده نشده

چرخابی در خصوص عملکرد ضعیف دروازه‌بان خارجی تیم فوتبال سپاهان گفت: کریستوفر نِت اصلا شش دانگ نیست. وقتی یک بازیکن خارجی وارد فوتبال ایران می‌شود باید یک سر و گردن بالاتر از بازیکنان ایرانی باشد، اما این دروازه‌بان در حد فوتبال ایران نیست.

وی با اشاره به اینکه دفاع تیمی سپاهان نیز آن‌چنان خوب عمل نمی‌کند، عنوان کرد: نفرات دفاعی ضعیف هستند و وظایف خود را در فاز دفاعی به درستی انجام نمی‌دهند. با احترامی که برای دفاع راست سپاهان قائل هستم وی در حملات، بازی رو به جلویی را به نمایش می‌گذارد و خوب ظاهر می‌شود، اما در دفاع کردن اصلاً خوب نیست و در توپ‌گیری یک در مقابل یک ضعیف است. 

*ذوب‌آهن هیچ‌گاه برای قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران بسته نمی‌شود

پیشکسوت فوتبال اصفهان در مورد وضعیت تیم ذوب‌آهن، گفت: هر چقدر پول بدهید همان قدر آش می‌خورید! ذوب‌آهن اصلاً در حد فوتبال باشگاهی ایران پول خرج نمی‌کند و باشگاهی نیست که در سال‌های اخیر بودجه زیادی برای فوتبال سرمایه‌گذاری کند. مربیانی هم که به این تیم می‌آیند با بودجه کمی که این باشگاه در اختیار آنها می‌گذارد، چند بازیکن از لیگ یک و دو جذب می‌کنند و چندین فصل برای این تیم به میدان می‌روند. باشگاه ذوب‌آهن هیچ‌گاه برای قهرمانی در لیگ برتر فوتبال ایران بسته نمی‌شود که به نظرم این کار اشتباه است.

چرخابی در پایان خاطرنشان کرد: مدیران باشگاه‌‌های سپاهان و ذوب‌آهن نباید تغییراتی در کادر فنی بدهند. محرم نویدکیا و مهدی تارتار جز مربیان خوب فوتبال ایران هستند. باید اعضای فنی هر یک از تیم‌ها جمع شوند و با هم‌فکری ببینند که کجای کار اشتباه بوده و برای رفع مشکل تلاش کنند. همچنین مسئولان هر دو باشگاه باید صبور باشند و باز هم به کادر فنی سپاهان و ذوب‌آهن فرصت بدهند.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=791539

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا