اولویت اصلی دستگاه قضا صیانت از حقوق عامه است

۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۹:۴۵ کد خبر: ۷۹۱۵۷۸ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس دادگستری شهرستان مهریز گفت: یکی از اولویت‌های مهم و اصلی دستگاه قضایی، مطالبه گری در راستای حفاظت از حقوق عامه است.

مرتضی حدادزاده نیری در جلسه با دستگاه‌های اجرایی و متصدیان بنگاه‌های املاک مهریز بیان کرد: برای مرتفع کردن مشکلات موجود در شهرستان در موضوع زمین و مسکن باید از ظرفیت کارگروه‌های نظارت و پیگیری حقوق عامه در شهرستان استفاده و مطالبه‌گری‌های لازم به عمل آید.
وی بر لزوم انجام وظایف ذاتی دستگاه‌ها در راستای حفظ و صیانت از حقوق عامه تاکید کرد و گفت: تکالیف و رسالت هر دستگاه و یا واحد در راستای صیانت از حقوق عامه باید اولویت بندی شده و نسبت به وظایف تعریف شده، مطالبه‌گری و پیگیری از آن انجام شود.
وی تلاش برای پیشگیری از ورود پرونده‌های مختلف به دستگاه قضایی را ضروری دانست و ابراز کرد: با تعامل و یکپارچگی دستگاه‌ها با قوه قضائیه علاوه بر کاهش ورودی پرونده‌ها به این مجموعه می‌تواند در کاهش چشمگیر آسیب جدی به سرمایه‌های اجتماعی و ملی نیز اثر گذار باشد.
حدادزاده استعلامات لازم از دستگاه‌های متولی توسط متصدیان امر قبل از انعقاد قرارداد‌ها و مبایعه نامه‌ها را خواستار شد و تاکید کرد: برای جلوگیری از هر گونه سوء استفاده و جعل و کلاهبرداری باید صحت اطلاعات و درستی اسناد مورد استعلام دقیق مراجع ذیربط قرار گیرد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=791578

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا