معرفی سفرای قوی به حوزه آفریقا در دستور کار وزارت خارجه است

۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱:۱۰ کد خبر: ۷۹۱۶۲۸ دسته بندی: سیاست، سیاست خارجی و هسته‌ای

سخنگوی وزارت خارجه گفت: این وزارتخانه برنامه مفصلی برای معرفی سفرای قوی به حوزه آفریقا تدارک دیدند که در دستور کار قرار گرفته است تا نه تنها سطوح روابط با کشور‌های افریقایی کاهش نیابد بلکه گسترش یابد.

سعید خطیب‌زاده امروز در نشست خبری در پاسخ به میزان درباره توسعه روابط با کشور‌های آفریقایی و امریکای لاتین و تاثیر آن بر بهبود جایگاه بین‌المللی و دیپلماسی اقتصادی، گفت: در خصوص روابط‌مان با آفریقا و آمریکای لاتین در چارحوب سیاست متوازن و نگاه هوشمندانه به گسترش روابط دیپلماتیک جایگاه مشخصی برای این دو حوزه تعریف شده است.

وی گفت: وزرای خارجه برخی کشور‌های افریقایی به ایران سفر کرده‌اند و یا در حال سفر به کشورمان هستند، امروز وزیرخارجه توگو در ایران است و همچنین سفری برای وزیر امورخارجه به افریقا پیش بینی شده است تا بتوانیم فعالیت سفارتخانه‌هایمان را در حوزه افریقا گسترش دهیم.

خطیب زاده گفت: سیاست جدید در پیش گرفته شده تا برخی تصمیمات قبلی برای کاهش سطح روابط با افریقا بلااثر شود.

وی بیان داشت: وزارت خارجه و وزیر امور خارجه برنامه مفصلی را برای معرفی سفرای قوی به حوزه افریقا تدارک دیدند که در دستور کار قرار گرفته است تا نه تنها سطوح روابط با کشور‌های افریقایی کاهش نیابد بلکه گسترش یابد.

سخنگوی وزارت خارجه افزود: در مورد آمریکای لاتین هم همینطور است و برخی مقام‌های ما در سطوح مختلف سفر کرده‌اند و مقام‌های آن‌ها هم همینطور. بنابراین برنامه مدون مشخصی برای نگاه متوازن چیده شده است.

 
 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.