نتیجه رایزنی‌ها در خصوص پتروشیمی گلستان به زودی اعلام می‌شود

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۵۵:۴۴ کد خبر: ۷۹۱۷۹۳ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس کل دادگستری گلستان گفت: در پیگیری‌هایی که داشتیم هیات کارشناسی نتیجه بررسی‌های حاصل از بازدید از محل پتروشیمی و بررسی پرونده آن در دادسرای گرگان و صورت‌های مالی این شرکت را با مدیر عامل پتروشیمی ایران درمیان گذاشته اند.

حیدر آسیابی در گفت‌وگو با میزان در رابطه با آخرین وضعیت پرونده پتروشیمی استان گلستان بیان کرد: در پیگیری‌هایی که داشتیم هیات کارشناسی نتیجه بررسی‌های حاصل از بازدید از محل پتروشیمی و بررسی پرونده آن در دادسرای گرگان و صورت‌های مالی این شرکت را با مدیر عامل پتروشیمی ایران درمیان گذاشته اند.

وی افزود: نتیجه این رایزنی و تصمیم مدیرعامل پتروشیمی ایران به زودی در قالب نامه رسمی به دادگستری استان اعلام می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به این که نظر مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایران، مبنای تصمیم گیری قضایی و اجرایی درباره پرونده پتروشیمی استان خواهد بود، گفت: تاکید رئیس قوه قضاییه در جریان سفر به استان، بر متمرکز شدن تلاش‌ها برای راه اندازی این مجموعه است و امیدواریم نتیجه رایزنی‌های کارشناسی تیم پتروشیمی هم، به این سمت و سو باشد.

آسیابی ادامه داد: با اختیاراتی که رئیس قوه قضاییه در این پرونده به استان تفویض کرده است، آماده ایم در صورت نیاز یک دادگاه ویژه تشکیل و برای تعیین تکلیف سهامداران خارج از تشریفات معمول دادرسی، اقدام کنیم.

گفتنی است، پرونده پتروشیمی گلستان یکی از ۲ پرونده کثیرالشاکی بود که در سفر رئیس قوه قضاییه به استان، بررسی و دستور ویژه برای آن صادر شد.

با پیگیری دادگستری گلستان، هفته گذشته هیات کارشناسی شرکت پتروشیمی ایران به استان آمدند تا راهکاری ساخت پتروشیمی گلستان را بررسی کنند.

۹۰ هزار سهامدار گلستانی چشم انتظار نظر هیات کارشناسی هستند.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا