توجه ویژه‌ای به رفع مشکلات کارکنان شهرداری داریم

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۳:۰۱ کد خبر: ۷۹۱۸۵۷ دسته بندی: جامعه، شهری، سلامت و رفاهی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران گفت: ما وقتی بررسی کردیم متوجه شدیم مترو حتی بیشتر از پیشنهاد خود شهرداری به اعتبارات مالی نیاز دارد. برای همین ما در اصلاحیه بودجه افزایش اعتبارات را اعمال کردیم.

محمد آخوندی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران درخصوص چرایی محروم ماندن مدیریت شهری از درآمد‌های حاصل از جریمه‌های رانندگی یا درآمد‌های به دست آمده از حمل و نقل عمومی به میزان گفت: این درآمد‌ها به دست مدیریت شهری برمی گردد و برای اداره شهر هزینه می‌شود. البته آن بخشی از این درآمد‌ها که دولت باید به ما بپردازد متاسفانه پرداخت نمی‌شود. یعنی برای این بخش یک یارانه‌ای تعریف شده که دولت باید آن را بپردازد که تقریبا هیچگاه این مبالغ وصول نمی‌شود. این مبلغی که دولت نمی‌پردازد را هم خود شهرداری پرداخت می‌کند و آن را به حساب مطالباتش از دولت می‌گذارد. درواقع این نوع پرداخت‌ها از طرف شهرداری انجام می‌شود، اما از جانب دولت پرداختی انجام نمی‌شود.
وی در واکنش به اینکه پرداخت نشدن معوقات کارکنان شهرداری از جمله مترو باعث بی انگیزگی کارکنان شهرداری برای اجرای اصولی اقدامات عملیاتی شده گفت: درباره چنین موضوعی ما نیاز به بررسی‌های دقیق داریم تا ببینیم چه شرایطی برای کارکنان پیش آمده است. اما هم در اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ و هم در بودجه سال آینده ما موضوع نیروی انسانی و رفع مشکلات پرداختی برای کارکنان بخش‌های مختلف شهرداری را مورد توجه خاص قرار داده ایم. ما در مورد مشکلات مربوط به پرداخت دستمزد کارکنان مترو یک افزایش تقریبا خوبی در همین اصلاحیه بودجه ۱۴۰۰ داشتیم تا مشکلات مربوط به پرداخت حقوق و موارد دیگر حل بشود.
 
بیشتر بخوانید:
 
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران افزود: ما وقتی بررسی کردیم متوجه شدیم مترو حتی بیشتر از پیشنهاد خود شهرداری به اعتبارات مالی نیاز دارد. برای همین ما در اصلاحیه این افزایش اعتبارات را اعمال کردیم. برای بودجه سال آینده هم ما برای مترو و هم شرکت واحد اتوبوسرانی، آتش نشانی و سایر بخش‌ها حتما بررسی خواهیم کرد تا حقوق‌ها واقعی باشد و مسسولان این بخش‌ها بتوانند دستمزد کارکنان را پرداخت کنند و دچار مشکل نشوند.
آخوندی در پاسخ به اینکه آیا اظهارات طرح شده درباره ناتوانی مدیریت شهری برای اجرای پروژه‌های کلان جدید ناشی از کمبود منابع مالی است یا عوامل دیگری مانع کار شده اظهار کرد: در اینکه وضعیت درآمدی ما چندان مناسب نیست تردیدی وجود ندارد. اما حداقل من چنین چیزی را نشنیده ام. شاید منظور اقدامات عمرانی مربوط به سال ۱۴۰۰ بوده است. آقای زاکانی در صحن شورای شهر از چندین پروژه بزرگ عمرانی اسم بردند از جمله تکمیل بعضی از خطوط مترو، اضافه شدن اتوبوس‌های شرکت واحد، یا صحبت‌هایی که ایشان برای تکمیل چند مورد از بزرگراه‌های تهران داشتند که همه این موارد جزو برنامه‌های شهرداری تهران برای سال ۱۴۰۱ قرار دارد. حتی در برخی موارد هم گفتند که با مشارکت بخش خصوصی تلاش خواهند کرد که بعضی از این پروژه‌های بزرگ را به انجام برسانند.
 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا