بازدید مسئولین قضایی از انبار‌های گمرک باعث افزایش سرعت اقدامات شد

۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲:۵۸ کد خبر: ۷۹۱۸۷۲ دسته بندی: اقتصاد، اقتصاد ایران

رئیس کل گمرک ایران گفت: بازدید اخیر مسئولین قضایی از انبار‌های گمرک به ما کمک کرد تا اقدامات لازم سریع ترانجام شود.

علی رضا مقدسی در نشست خبری در پاسخ به میزان در خصوص وضعیت انبار‌های گمرکات بعد از انتقادات از شرایط نگهداری کالا در گمرکات کشور و ورود دستگاه قضا گفت: طبق قانون مرجع نگهدارنده کالا در مرز‌های آبی مربوط به سازمان بنادر، در مرز‌های زمینی مربوط به انبار‌های عمومی و در مرز‌های هوایی نیز به فرودگاه‌ها و انبار‌های عمومی واگذار شده است که کار انبار داری و قبض انبار با توجه به اسناد، به گمرک اظهار می‌شود و در واقع گمرک در این زمینه کار انبار داری انجام نمی‌دهد.

وی بیان کرد: بازدید اخیر مسئولین قضایی از انبار‌های گمرک به ما کمک کرد تا اقدامات لازم سریع تر انجام شود.

رئیس کل گمرک ایران گفت: برخی از کالا‌های موجود در انبار‌های اموال تملیکی متروکه هستند و صاحب کالا به نوعی نتوانسته است مجوز‌ها را اخذ یا ارز آن را تامین کند و زمان آن گذشته و ترخیص نشده است.

مقدسی گفت: با جلساتی که داشتیم خوشبختانه سرعت کار خیلی بیشتر شده است و در صورتی که انبار‌ها تخلیه شود گمرک هم می‌تواند کالا‌های تملیکی را سریع‌تر به انبار‌های مربوطه منتقل کند.

وی بیان کرد: در حال حاضر کار فروش کالا‌ها به سرعت درحال انجام است و بحث مکانیزه کردن کالا و انبار‌ها و نظمی که لازم است داده شود در دستور کار قرار گرفته است.

رئیس کل گمرک ایران تاکید کرد: در بازدیدی که از انبار‌های اموال تملیکی در استان هرمزگان داشتیم متوجه شدیم که انبار‌ها شرایط قبل را ندارند و کالا‌ها به طور دسته بندی شده در جایگاه‌های خود قرار گرفته است گرچه جای کار بیشتری دارد که در برنامه‌هایی برای آن در نظر گرفته شده و سامانه‌هایی نیز درنظر گرفته شده است

مقدسی گفت: این موضوع هم به شفاف سازی در بحث ساماندهی کالا‌ها کمک می‌کند و هم سرعت کار را در فرآیند فروش کالا‌ها و اقداماتی که قرار است انجام دهد بالا را می‌برد.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا