پیوس: می‌توانیم در جام جهانی دست به کار‌های بزرگی بزنیم/ کنعانی‌زادگان باید تنبیه شود، اما…

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۰۱:۰۱ کد خبر: ۷۹۲۰۲۹ دسته بندی: فوتبال، ورزشی

پیشکسوت تیم ملی فوتبال گفت: اسکوچیچ مربی خوب و فهیمی است و باید به او فرصت دهیم در جام جهانی هم تیم ملی را هدایت نماید.

فرشاد پیوس در گفت‌وگو با میزان، درباره تقابل تیم ملی فوتبال ایران و عراق در انتخابی جام جهانی قطر اظهار داشت: با پیروزی در این دیدار صعود ما به جام جهانی ۱۰۰ درصد قطعی خواهد شد و باید با تمام قوا به میدان برویم. امیدوارم تیم ملی با یک بازی خوب و منطقی سه امتیاز بازی را کسب کرده و با اقتدار و شرایط خوب به جام جهانی برسد.

وی افزود: تیم ملی ایده آل و بسیار خوبی با لژیونر‌ها و بازیکنان داخلی بسیار خوبی که در تیم‌های خود مطرح و تاثیرگذار هستند و از لحاظ کیفیت و محبوبیت در سطح بسیار بالایی قرار دارند در اختیار داریم. در دهه‌های گذشته این تعداد لژیونر و بازیکنان آماده در اختیار نداشتیم، همه بازیکنان ما سطح بالایی دارند و فقط نیاز به یک هماهنگی بین آنهاست. سرمربی خوب و کاربلدی بالای سر تیم ملی حضور دارد که نظم و انضباط را در اردوی تیم برقرار کرده و امیدوارم فدراسیون فوتبال با در اختیار قرار دادن امکانات مناسب و حمایت‌های کافی به او اجازه دهد کار‌هایی که مد نظر دارد را به طور کامل انجام دهد.

*عراق تیمی موذی است و نباید آن‌ها را دست کم بگیریم

پیوس ادامه داد: عراق تیمی موذی است و نباید آن‌ها را دست کم بگیریم. آن‌ها فوتبال روان و خوبی بازی می‌کنند و از لحاظ تکنیکی و فیزیکی بسیار به ما نزدیک هستند. عراقی‌ها در سال‌های اخیر مربیان خوبی نداشته‌اند و در حال حاضر هم در خط دفاع و دروازه ضعف‌هایی دارند که می‌توانیم از آن‌ها به خوبی استفاده کنیم. تیم ملی با یک ساختار خوب دفاعی و هماهنگی مناسب بازیکنان می‌تواند بسیار خوب عمل کند.

پیشکسوت تیم ملی در پاسخ به این سوال که «آیا این تیم ملی بهترین نسل تاریخ فوتبال ایران است؟» گفت: نسلی که عازم جام جهانی ۱۹۷۸ آرژانتین شد خیلی خوب بود و این نسل را هم می‌توان جزو سه تیم ملی برتر تاریخ نامگذاری کرد. این تیم عالیست و همه چیز برای موفقیت را در اختیار دارد، فقط نبودن بازی‌های تدارکاتی مناسب در تقویم تیم ملی به چشم می‌آید. اگر اردو‌ها و دیدار‌های تدارکاتی مناسبی داشته باشیم و تیم بیش از این هماهنگ شود حتی در جام جهانی هم می‌توانیم دست به کار‌های بزرگی بزنیم.

*غیبت چند بازیکن شاید روی روند تیم ملی تاثیر بگذارد

مهاجم اسبق تیم ملی در رابطه با غیبت چند بازیکن اصلی ایران به علت ابتلا به کرونا عنوان کرد: تیم ملی یکدست است و همه بازیکنان خوب و نزدیک به هم هستند و نیمکت قدرتمندی در اختیار داریم. هر بازیکنی غایب باشد جانشین‌ها می‌توانند به خوبی جای او را پر کنند، زیرا انگیزه‌های بالایی دارند. بیشتر بازیکنان تیم ملی عضو باشگاه‌های اروپایی هستند و تمرین‌های منظم، سخت و سطح بالایی انجام می‌دهند. همه چیز تیم ملی عالی است غیبت چند بازیکن شاید روی روند تیم ملی تاثیر بگذارد، ولی شدید و آنچنانی نخواهد بود.

وی درباره دعوت شهاب زاهدی به تیم ملی گفت: شهاب مهاجمی فیزیکی و تکنیکی است و می‌تواند بازیکن موثری برای تیم ملی باشد. او در شرایط سخت و لیگ پرفشار اوکراین عملکرد مناسبی داشته و بازیکن سرعتی و گلزن است و می‌تواند کمک حال ایران باشد.

*کنعانی‌زادگان باید تنبیه شود، اما…

پیشکسوت تیم ملی در خصوص دعوت محمدحسین کنعانی‌زادگان پس از حواشی اخیرش خاطرنشان کرد: با محرومیت برای کنعانی‌زادگان موافق نیستم. به هر حال شرایطی پیش آمده و مربی باید مانند یک معلم عمل کرده و به او درس اخلاقی دهد، باید با او صحبت شود تا از لحاظ اخلاقی و رفتاری عملکرد بهتری داشته باشد و چنین خطا‌هایی از او سر نزند. کنعانی‌زادگان اشتباهی مرتکب شده و پس از آن عذرخواهی کرده و در تمام دنیا هم شاهد چنین رفتار‌هایی هستیم. کنعانی‌زادگان باید تنبیه شود، اما در عین حال باید در خدمت تیم ملی بماند، زیرا به درد ما می‌خورد و از دست دادن چنین بازیکنانی ضرر بزرگی برای فوتبال ماست.

پیوس درباره حضور هواداران در این بازی تیم ملی گفت: این اقدام بسیار عالی است و هیچ مشکلی ندارد و فوتبال ما از لحاظ فکری و فرهنگی در سطح بالاتری قرار خواهد گرفت. حضور بانوان در ورزشگاه‌ها می‌تواند باعث شود فیفا و کشور‌های دیگر نگاهی مثبت به ما داشته باشند و تیم‌های خوب دنیا برای بازی دوستانه به ایران بیایند و همچنین بتوانیم میزبانی‌های مهمی را به دست آوریم. با حضور منظم و خوب هواداران در ورزشگاه دیگر حرفی حدیثی پشت سر فوتبال ما نخواهد بود و فیفا هم در زمینه‌های زیادی به ما کمک خواهد کرد. همچنین شعار‌های تند، بی اخلاقی‌ها و فحش‌هایی که در استادیوم می‌شنویم را دیگر نخواهیم دید.

*نظم و انضباط اسکوچیچ در تیم ملی بسیار قابل احترام است

وی درباره صعود نسبتاً ساده و بی دغدغه تیم ملی ایران به جام جهانی تصریح کرد: نظم و انضباطی که اسکوچیچ در تیم ملی حاکم کرده بسیار قابل احترام است و همین عامل باعث موفقیت او شده است. این درست است که بازیکنان بسیار خوبی در اختیار داریم، اما مربی خوب هم همواره تاثیرگذار است و نباید تلاش‌های اسکوچیچ را زیر سوال ببریم. اسکوچیچ مربی خوب و فهیمی است و باید به او فرصت دهیم در جام جهانی هم تیم ملی را هدایت نماید.

آقای گل سال‌های گذشته فوتبال ایران در رابطه با پیشنهادات مربیگری خود عنوان کرد: در حال حاضر پیشنهادات خوبی از چند باشگاه در لیگ یک و لیگ دو دریافت کرده‌ام و در حال بررسی آن‌ها هستم، احتمالا به زودی هدایت یکی از این تیم‌ها را به عهده خواهم گرفت.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792029

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا