مهمترین نکته مورد توجه رسانه‌های خارجی در سفر رئیس جمهور به روسیه

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۷:۰۱:۰۱ کد خبر: ۷۹۲۱۰۴ دسته بندی: سیاست، سیاست خارجی و هسته‌ای

کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به توجه گسترده رسانه‌های جهان در سفر رئیس‌جمهور به روسیه گفت: رسانه‌های عربی، منطقه‌ای، اروپایی و آمریکایی تا ۲ روز بعد از انجام این سفر به تحلیل زوایای مختلف آن پرداختند و یکی از نکات مورد توجه‌شان، رساندن سلام و آرزوی سلامتی پوتین برای رهبر انقلاب بود که نشان داد رهبران جهان جایگاه رهبری در ایران را به‌خوبی می‌شناسند.

سیدرضا صدرالحسینی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اهمیت و ابعاد مختلف سفر رئیس‌جمهور به روسیه بیان کرد: این سفر توانست باعث تحکیم روابط ایران با کشور صاحب‌نام، قدرت و پرظرفیت روسیه شود، همچنین موجب افزایش حجم ارتباطات تجاری، اقتصادی، ساسی، فرهنگی، نظامی، دفاعی و امنیتی دو کشور شد. 
وی با بیان اینکه سفر رئیس‌جمهور به روسیه موجب تحکیم جبهه ضد تحریم شد، افزود: ایجاد باشگاه کشورهای تحریم شده توسط آمریکا از دیگر دستاوردهای حائز اهمیت این سفر بود و قطبی به اقطاب مخالف اقتصاد امپریالیستی غرب اضافه شد.
کارشناس مسائل بین‌الملل بابیان اینکه آینده منطقه و افزایش امنیتی که باید در آن حاکم شود نیز جزو مسائل موردبحث روسای جمهور ایران و روسیه در این سفر بود، گفت: تابلوی اصلی این سفر اقتصادی بود و مسائل مشترک تجاری، بانکی سوئیفت روسی موردتوجه مقامات ۲ کشور قرار گرفت. 

صدرالحسینی به رزمایش نظامی ایران، روسیه و چین بلافاصله پس از انجام سفر رئیس‌جمهور به روسیه اشاره کرد و گفت: جهت‌گیری سیاست خارجی دولت سیزدهم در راستای عمق‌بخشی و توسعه روابط با همه کشورهای همسایه، منطقه و جهان به‌طور متوازن است. 
 
وی با اشاره به توجه گسترده رسانه‌های جهان به سفر رئیس‌جمهور گفت: رسانه‌های عربی، منطقه‌ای، اروپایی و آمریکایی تا ۲ روز بعد از انجام این سفر به تحلیل زوایای مختلف آن پرداختند و یکی از نکات مورد توجه‌شان، رساندن سلام و آرزوی سلامتی پوتین برای رهبر انقلاب بود که نشان داد رهبران جهان جایگاه رهبری در ایران را به‌خوبی می‌شناسند.
 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792104

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا