اکثر سدهای استان هرمزگان در پی بارندگی‌ها سرریز کردند

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۸:۰۱:۰۱ کد خبر: ۷۹۲۱۶۶ دسته بندی: سیاست، مجلس و دولت

معاون استاندار هرمزگان با اشاره به تأثیر بارندگی‌های دی‌ماه بر حجم آب سدهای استان هرمزگان بیان کرد: اکثر سدهای استان ازجمله سد استقلال میناب، سد شمیل و نیان بندرعباس و سد بردول پارسیان در پی این بارندگی‌ها سرریز کردند.

رضا مدرس در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به وضعیت رودخانه‌های بزرگ استان هرمزگان پس از بارندگی‌های شدید دی‌ماه و اقدامات انجام‌شده برای ایمن‌سازی مناطق حاشیه رودخانه‌ها گفت: به‌دلیل حجم و شدت بالای بارندگی‌ها اکثر رودخانه‌های بزرگ استان طغیان کردند و موجب وارد آمدن خسارات شدند.
وی بابیان اینکه استان هرمزگان دارای رودخانه‌های پرخطر فراوانی به‌دلیل حجم و شدت بالای دبی عبوری است، تأکید کرد: رودخانه‌های میناب، جاماش در بندرعباس، رودخانه گز در سیریک، رودخانه‌های جگین و شریفی در جاسک، و مهران در بندرلنگه، رودخانه رودان، پارسیان از رودخانه‌های پرخطر استان هرمزگان هستند و با عرض زیادی که دارند، انجام عملیات لایروبی و ساماندهی آنها بسیار پرهزینه و زمان‌بر است.
معاون استاندار هرمزگان با اشاره به اینکه حدود ۳۵۰ کیلومتر رودخانه پر خطر  در سطح استان شناسایی شده است، عنوان کرد: برای اجرای طرح‌های ساماندهی و لایروبی رودخانه‌های استان هرمزگان پس از سیلاب اخیر ۷۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است.
مدرس معاون استاندار هرمزگان با اشاره به تأثیر بارندگی‌های دی‌ماه بر حجم آب سدهای استان هرمزگان بیان کرد: اکثر سدهای استان ازجمله سد استقلال میناب، سد شمیل و نیان بندرعباس و سد بردول پارسیان در پی این بارندگی‌ها سرریز کردند. 

 

 
انتهای پیام/ 


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا