کاداستر شهری و امور زراعی دو اولویت جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور است

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۹:۳۳:۰۱ کد خبر: ۷۹۲۲۷۷ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با اشاره به تعیین راهبرد و برنامه برای رسیدن به موفقیت، از نهادینه شدن برنامه ریزی و تعیین برنامه عملیاتی و راهبرد‌های اجرایی در قوه قضاییه خبر داد.

– حسن بابایی در نشست با روسای ادارات ثبت اسناد و املاک خراسان رضوی با اشاره به تعیین راهبرد و برنامه برای رسیدن به موفقیت، از نهادینه شدن برنامه ریزی و تعیین برنامه عملیاتی و راهبرد‌های اجرایی در قوه قضاییه خبر داد و بیان کرد: به این منظور در اولین اقدام چالش‌های پیش روی سازمان ثبت اسناد و املاک کشور شناسایی شد و تلاش ما این است تا با بهره گیری از فناوری‌های نوین این چالش‌ها را مرتفع کنیم.

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور یکی از محوری‌ترین مسائل مطرح شده در سند تحول را حرکت به سوی فناوری‌های نوین برشمرد و افزود: تلاش می‌کنیم با هوشمند سازی فرآیند‌ها علاوه بر کاهش حضور مردم در ادارات نقش مهمی در افزایش سلامت اداری داشته باشیم.

بابایی ادامه داد: با توجه به ماده ۳۵ آیین نامه قانون دفاتر اسناد رسمی و کانون سردفتران و دفتریاران به زودی مجوز صدور اسناد مالکیت تک برگ توسط دفاتر اسناد رسمی صادر خواهد شد تا با کاهش امور محوله غیر ضروری به همکاران ثبتی موجبات شکوفا شدن خلاقیت همکاران و آسیب شناسی مشکلات ثبتی را فراهم می کنیم.

وی استفاده از مدیران جوان، نخبه و آشنا به فناوری‌های نوین در کنار مدیران با تجربه و با سابقه را راهکاری مناسب برای تحقق مدیریت و کار جهادی برشمرد و افزود: همانگونه که در زمان جنگ بسیاری از فرماندهان ما را جوانانی همچون شهید باکری تشکیل می‌دادند که در برابر ابرقدرت‌های جهان سربلند و پیروز بودند در شرایط حاضر هم باید به جوانان اعتماد کرد.

بابایی با تشکر از اقدام جهادی تمامی استان‌های کشور در تکمیل بانک کاداستر منابع طبیعی کشور، بیان داشت: کاداستر شهری و کاداستر امور زراعی دو اولویت جدید سازمان در حوزه کاداستر است.

بابایی در انتها با تاکید بر افزایش توان علمی همکاران مخصوصا نقشه برداران از انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه تهران در راستای برگزاری دوره‌های تخصصی و آشنایی نقشه برداران با دانش روز خبر داد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792277

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا