رئیس سازمان زندان‌ها از زندان سبزوار بازدید کرد

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۲:۴۲ کد خبر: ۷۹۲۳۲۱ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس سازمان زندان‌ها در سفر به خراسان رضوی وارد شهرستان سبزوار شد و از زندان این شهر بازدید کرد.

غلامعلی محمدی در اولین برنامه سفر به استان خراسان رضوی با حضور در زندان سبزوار از این مرکز بازدید و با مددجویان دیدار و گفت‌وگو کرد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این بازدید با تاکید بر لزوم اشتغال حداکثری زندانیان گفت: برای توسعه اشتغال در زندان‌ها به عنوان محور برنامه‌های اصلاحی و تربیتی نیازمند تامین زیرساخت‌های مناسب از جمله فضای فیزیکی و تجهیزات اشتغال هستیم.

وی با اشاره به اینکه زندان فعلی سبزوار به علت قدیمی بودن ظرفیت لازم را برای توسعه اشتغال زندانیان ندارد از مدیرکل زندان‌های خراسان رضوی خواست تا همزمان با تلاش برای کاهش جمعیت کیفری، پروژه زندان جدید سبزوار را سریعاً به مرحله بهره برداری برساند تا زندانیان به آنجا منتقل شوند.

عضو شورای عالی قوه قضاییه در بازدید از کارگاه اشتغال این مرکز نیز ضمن افتتاح بخش تازه تاسیس اشتغال یا مددجویان نیز گفت‌وگو و در خصوص نحوه فعالیت آن ها، ایمنی کارگاه‌ها و میزان دستمزد آنان پرسش‌هایی را مطرح کرد.

محمدی در بخشی از بازدید با حضور در خوابگاه‌های مددجویان ضمن گفت‌وگو با آنان به برخی سوالات و درخواست‌های آنان پاسخ گفت.

رئیس سازمان زندان‌ها از زندان سبزوار بازدید کرد

در ادامه کارگاه ها، اندرزگاه نسوان، کتابخانه، سالن ملاقات، قرنطینه و اتاق بهداشت و درمان، فروشگاه زندان مورد بازدید رئیس سازمان زندان‌ها قرار گرفت.

محمدی در بازدید از کتابخانه این مرکز بر لزوم پایش کتاب‌های موجود در زندان‌ها تاکید کرد و گفت: در تامین کتاب‌ها باید علایق و سلیقه مطالعاتی مددجویان در نظر گرفته شود و در این زمینه نیازمند بررسی دقیق هستیم تا کتاب‌ها متناسب با فلسفه تربیتی و نگاه دینی و متناسب ذائقه مطالعاتی مددجویان باشد.

در پایان این بازدید خطاب به مسئولان این مرکز اظهار کرد: علیرغم محدودیت فضا و تراکم جمعیت خوشبختانه شاهد تلاش مضاعف شما در حوزه بهداشت محیط و توسعه اشتغال هستیم انشالله بتوانیم در این کار که در حقیقت به واسطه کمک به انسان‌های آسیب دیده یک سفره ثوابی برای ما است موفق باشیم.

رئیس سازمان زندان‌ها از زندان سبزوار بازدید کرد

شایان ذکر است رئیس سازمان زندان‌ها در بدو ورود به شهرستان سبزوار با حضور در گلزار شهدا به مقام شامخ شهدای گرانقدر ادای احترام کرد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792321

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا