بازی دو سر باخت برای عراق؛ تیمی که ماه‌هاست رنگ پیروزی ندیده

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۳:۲۸ کد خبر: ۷۹۲۳۲۲ دسته بندی: فوتبال، ورزشی

حریف امروز تیم ملی ایران شباهت زیادی به یک تیم بحران‌زده دارد و ماههاست رنگ پیروزی را به خود ندیده است.

– تیم‌های ملی ایران و عراق در چارچوب هفتمین مسابقه خود در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، امروز و ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی تهران رو در روی هم قرار خواهند گرفت. تیم ملی فوتبال ایران در ۶ بازی گذشته خود با کسب ۵ پیروزی و یک تساوی ۱۶ امتیازی و مقتدرانه صدرنشین گروه A آسیا است. در سوی دیگر عراق به هیچ عنوان وضعیت مناسبی ندارد و در ۶ بازی گذشته خود بدون کسب پیروزی و با ۴ تساوی و ۲ شکست و با ۴ امتیاز در رده پنجم این جدول ۶ تیمی ایستاده است.

تیم ملی عراق در این ماه‌ها شرایط بسیار سختی را گذرانده و دقیقا از روز ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ و پس از شکست برابر ملی‌پوشان ایرانی هرگز رنگ پیروزی در مسابقات رسمی و مهم را ندیده است. دور برگشت مرحله اول انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر به صورت متمرکز در بحرین برگزار شد و تیم ملی عراق در آخرین دیدار خود به مصاف ملی‌پوشان کشورمان آمد که در نهایت با تک گل سردار آزمون ۳ امتیاز به یوز‌های ایرانی رسید و از آن تاریخ، به بعد، نتایج فوق ضعیف عراق به صورت سریالی آغاز شد.

تیم ملی فوتبال عراق در مرحله پایانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر بسیار پایین‌تر از انتظارات ظاهر شد و با دو شکست مقابل ایران و کره جنوبی و ۴ تساوی با کره جنوبی، لبنان، امارات و سوریه عملاً شانس برای صعود مستقیم به جام جهانی را از دست داد. آن‌ها ابتدای دسامبر ۲۰۲۱ میلادی در تورنمنت عرب کاپ شرکت کردند و با دو تساوی مقابل عمان و بحرین و شکست سنگین مقابل قطر، با ۲ امتیاز سوم گروه شده و از دور رقابت‌ها حذف شدند.

تیم ملی فوتبال عراق پس از ۹ بازی ناکامی و دوری از پیروزی، روز ۲۱ ژانویه ۲۰۲۲ (یکم بهمن ۱۴۰۰) در دیداری دوستانه در بغداد میزبان تیم ملی اوگاندا بود که با تک گل علا عباس موفق به برتری مقابل این حریف آفریقایی شد.

تیم ملی عراق با پیروزی احتمالی کره جنوبی مقابل لبنان، عملاً و قطعا شانس خود برای دوم شدن و صعود مستقیم به جام جهانی را از دست خواهد داد و در بهترین حالت باید برای سوم شدن و رسیدن به مسیر سخت پلی‌آف امیدوار باشد. در اردوی ایران خوشبختانه شرایط ۱۸۰ درجه تفاوت دارد و شاگردان اسکوچیچ برای صعودی مقتدرانه و با آرامش به قطر، نیاز به کسب یک پیروزی خانگی در مقابل این عراق بحران زده که تغییرات بسیاری در ترکیب و کادرفنی خود داشته، دارند.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792322

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا