آمار ۷۷ درصدی صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف شهرستان سمیرم کم نظیر است

۰۷ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵:۱۵ کد خبر: ۷۹۲۳۲۶ دسته بندی: حقوق و قضا، قضایی و دادگستری

رئیس کل دادگستری استان از دو حوزه قضایی دهاقان و سمیرم بازدید کرد.

حجت الاسلام والمسلمین اسدالله جعفری رئیس کل دادگستری استان در جمع قضات و کارکنان این دو حوزه قضایی ضمن تبریک فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی بیان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی با الهام از انقلاب بزرگ پیامبر اکرم (ص) یعنی بعثت، شکل گرفته است؛ چرا که در طول تاریخ تنها انقلابی است که به رهبری امام راحل (ره) با الگو و روش‌های اسلامی، برگرفته از کتاب و سنت و مدیریت جامعه بر اساس حکومت علوی پایه ریزی شده است.

وی افزود: این انقلاب از ابتدا تاکنون علی‌رغم توفیقات فراوان تا تحقق این هدف غایی که همانا رسیدن به تمدن اسلامی و حکومت جهانی حضرت مهدی (عج) است فاصله دارد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: انقلاب شکوهمند اسلامی ثمره خون هزاران شهیدی است که برای ارزش‌ها و اعتقادات بالای دینی، این نهال را با خون خود آبیاری کردند و نتیجه آن بازیابی منزلت و جایگاه، کرامت، عزت و عظمت ایران بود و اکنون نیز با بیداری اسلامی و جبهه مقاومت گستره آن تا کرانه‌های عالم فراگیر شده است.

حجت الاسلام و المسلمین جعفری در بخش دیگری از سخنانش مشکل اساسی در دادگستری استان را کمبود شدید نیرو اعم از اداری و قضایی اعلام داشت و خاطر نشان کرد: با توجه به حجم بالای ورودی پرونده در تمامی حوزه‌های قضایی و عدم تناسب آن با تعداد نیرو‌های شاغل در دادگستری و وارد آمدن فشار زیاد کار بر همکاران در سراسر استان، سعی شده است با تقسیم عادلانه امکانات و نیروی انسانی تاحدی مدیریت صحیح در این خصوص صورت پذیرد، اما امید است با عنایتی که مسئولان عالی قوه قضاییه خواهند داشت با نگاه ویژه به استان اصفهان در حل این مشکل اساسی تصمیم گیری به عمل آید.

وی آمار ۷۷ درصدی صلح و سازش در پرونده‌های شورای حل اختلاف شهرستان سمیرم را بسیار مطلوب و کم‌نظیر دانست و بیان داشت: این آمار نشان از نوع دوستی، مهرورزی و اعتماد مردم فهیم شهرستان سمیرم به معتمدان محلی خود دارد و نقش ائمه جمعه و جماعات در افزایش این آمار نیز بسیار موثر است.

رئیس کل دادگستری استان در این بازدید‌ها از زحمات و تلاش‌های جهادگونه مجموعه قضات و کارکنان که علیرغم تمامی کاستی‌ها و کمبود‌ها پاسخگوی مراجعان هستند تشکر و تقدیر کرد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792326

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا