دهقان نسب: جشنواره فیلم فجر ۴۰ کاملا امیدوار کننده است

۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۰:۰۱ کد خبر: ۷۹۲۵۴۹ دسته بندی: سینما، تئاتر، تلویزیون، فرهنگی

همه ما می‌دانیم کسانی که اهل سینما رفتن هستند همیشه منتظر بهمن ماه و برگزاری جشنواره فیلم فجر می مانند، برای همه این جشنواره رویدادی جدی و در عین حال سرگرم کننده است، در این ایام می توان به خوبی و با تعداد بالا فیلم دید، گپ زد و از شب‌های سینمایی کشور به خوبی استفاده کرد.

حبیب دهقان نسب در گفت‌وگو با میزان پیرامون برگزاری چهلمین جشنواره فیلم فجر گفت: خوشحالم که بعد از دو سال مایوس کننده و کرونایی بار دیگر شاهد از سر گیری اکران، تولید و همچنین برگزاری پرشور جشنواره فیلم فجر در دوره چهلم خود هستیم. امسال جشنواره فیلم فجر شاهد حضور پرتعداد و یک دگردیسی در فیلمسازی کشور است که امیدوارم با اقبال خوبی از سوی مخاطبان روبرو شود.

وی در همین رابطه ادامه داد: خوشبختانه پس از واکسیناسیون اوضاع بیماری کرونا فروکش کرد و همین باعث شد تا هنر بار دیگر قوت گیرد، این اتفاق طبیعتا در عرصه تولید هم برای همه عوامل امیدوارکننده بود زیرا تولیدات فراوانی راهی سینما و تلویزیون شدند، نمونه اش حضور پرتعداد آثار سینمایی در جشنواره فیلم فجر است. 

این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون تماشای آثار جشنواره فیلم فجر را لذتبخش خواند و افزود: همه ما می‌دانیم کسانی که اهل سینما رفتن هستند همیشه منتظر بهمن ماه و برگزاری جشنواره فیلم فجر می مانند، برای همه این جشنواره رویدادی جدی و در عین حال سرگرم کننده است، در این ایام می توان به خوبی و با تعداد بالا فیلم دید، گپ زد و از شب‌های سینمایی کشور به خوبی استفاده کرد. 

وی درباره حضور جوانان در عرصه بازیگری اضافه کرد: وقتی یک بازیگر خوب جوان را برای یک نقش انتخاب می کنیم از آنجا که مخاطب پیشتر با او خاطره ای نداشته کاراکترش را باور می کند، اما وقتی همان نقش را به یک بازیگر مطرح می دهیم مخاطب به دلیل تعدد آثاری که از آن بازیگر دیده دیگر نمی تواند به راحتی با وی همذات پنداری نماید. 

بازیگر سریال «از سرنوشت» در همین رابطه ادامه داد: تلویزیون همواره بستری مناسب برای حضور نسل جوان است، زیرا در سینما یا نمایش خانگی تهیه کنندگان ریسک استفاده از چهره های جوان را به خود نمی دهند اما در سریال تلویزیونی یک چهره جوان می تواند در طول مدتی که اثر ادامه دارد خودش را ثابت کند، این تنوع نیاز امروز سینما و تلویزیون است. ما باید چهره های تازه آورده آموزش دهیم و به آنها فرصت آزمون خطا بدهیم.

وی درباره رونق دوباره سینما و تلویزیون اضافه کرد: این اتفاق بسیار خوبی بعد از دو سال رکود در تولیدات است، در این دو سال بازیگران و عوامل زیادی بیکار بوده و سختی های فراوانی کشیدند، شروع دوباره تولیدات و همین طور باز شدن سینماها امید را بار دیگر راهی این عرصه ها کرده است. 

دهقان‌نسب با تاکید بر روند واکسیناسیون خاطرنشان کرد: امیدوارم همه مردم سرزمینم هرچه سریعتر دوز سوم واکسن را دریافت کنند تا همه بتوانیم به سال آینده به عنوان سالی بدون کرونا نگاه کنیم، این اصلی ترین وظیفه هر انسان در شرایط کنونی است که به خاطر خود و جامعه نسبت به تزریق واکسن مقاومت نکند. 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792549

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا