وزیر راه: تحول مثبتی در حوزه راه و شهرسازی در استان گیلان به وجود می‌آوریم

۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۲:۱۹ کد خبر: ۷۹۲۵۵۰ دسته بندی: اقتصاد، امور زیربنایی

وزیر راه و شهرسازی، گفت: با اعتباراتی که در بودجه سال آینده با کمک نمایندگان مجلس شورایاسلامی صورت می‌پذیرد، تحول مثبتی در حوزه راه و شهرسازی در استان گیلان به وجود می‌آوریم.

خبزگزاری میزان – بنا به اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، رستم قاسمی امروز هشتم بهمن ماه، در جریان بازدید از پروژه‌های استان گیلان با حضور در بندر انزلی در جمع خبرنگاران گفت: خوشبختانه امروز توفیق یافتم در جمع مردم گیلان حاضر شوم و با حضور رئیس‌جمهور در این سفر، در بخش راه و شهرسازی چند موضوع مهم مطرح شد.

وی بحث راه‌آهن را یکی از موضوعات مهم مطرح شده خواند و گفت: برای این حوزه ۷۵۰ میلیارد تومان اعتبار سفر پیش‌بینی شده است که اگر این امر محقق شود، در اواخر سال آینده راه‌آهن رشت – کاسپین تکمیل می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: موضوع بعدی مجموعه راه‌هایی بود که در استان برای آن‌ها حدود دو هزار و ۱۷۶ میلیارد تومان اعتبار پیش‌بینی شده که این رقم خوبی است.

قاسمی با بیان اینکه بسیاری از موضوعاتی که امروز مورد بحث قرار گرفت، جزو معضلات راه‌های استان گیلان است، اظهار کرد: تقاطع‌های همسطح، معابر حادثه‌خیز، کمربندی و بزرگراه ۱۱ کیلومتر باقی مانده‌ای است که از قزوین به رشت کشیده شده و برای آن اعتبار ۳۰۰ میلیارد تومانی دیده شده است که پیش بینی می‌شود حداکثر تا اواسط سال آینده به پایان برسد.

وی افزود: در حوزه سرمایه‌گذاری که در استان گیلان صورت گرفته است، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش دولتی و خصوصی را شاهد بودیم که در حوزه راه و شهرسازی در استان با این سفر و اعتباراتی که در بودجه سال آینده با کمک نمایندگان مجلس صورت می‌پذیرد، تحول مثبتی در حوزه راه و شهرسازی در استان گیلان به وجود می‌آوریم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص روند پروژه‌های استان گیلان گفت: در این استان یکی از پروژه‌ها و مشکلاتی که در گذشته بوده و همچنان نیز ادامه دارد، مسائل اعتباری است که اگر این مساله رفع شود، در حوزه شرکت زیرساخت، راه آهن و راهداری تحول خوبی ایجاد خواهد شد.

 
 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792550

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا