وزیر صمت: در آینده فضای اقتصادی خوبی خواهیم داشت

۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۳۶:۲۷ کد خبر: ۷۹۲۵۶۸ دسته بندی: اقتصاد، صمت و کشاورزی

وزیر صنعت، معدن و تجارت، بر اجرای روند‌های رو به رشد و امیدوار کننده برای حل مسائل کشور تاکید کرد و از آینده خوب فضای اقتصادی با اجرایپروژه‌های جدید خبر داد.

– بنا به اعلام شاتا، سیدرضا فاطمی امین در جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا، گفت: در۴ سال پیاپی تورم کشور بالاست و امسال به بالای ۶۰ درصد رسیده است، این یعنی فشار بسیار زیادی به مردم وارد می‌شود و همه مدیران، مردم و فعالان اقتصادی برای گذار از این دوران باید باید هم‌افزایی و همراهی داشته باشند.

اصلاح برخی ساختار‌های اقتصادی برای رسیدن به وضعیت مطلوب
وی تورم را بیماری مزمن اقتصاد ایران دانست و گفت: البته ساختار‌های وجود دارد که باید برای رسیدن به وضعیت مطلوب حتما اصلاح شوند.

در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی برای اصلاح ساختار اقتصادی رخ داده است
وزیر صنعت، معدن و تجارت با نوید اینکه در چند ماه گذشته اتفاقات بزرگی برای اصلاح ساختار اقتصادی رخ داده است، ادامه داد: اثرات برخی از این اصلاح ساختار‌ها در کوتاه مدت و برخی در دراز مدت آشکار می‌گردد.

کاهش قیمت فولاد و سیمان با اجرای پروژه اصلاح ساختار بازار کالا‌های پایه
فاطمی امین، پروژه اصلاح ساختار بازار کالا‌های پایه را که از پروژه‌های تحولی وزارت صمت می‌باشد، نمونه‌ای از این اصلاح ساختار‌ها معرفی کرد و افزود: قیمت‌ها در حوزه میلگرد، ورق، سیمان و فولاد در چند ماه گذشته با استفاده از ابزار‌های بورسی و بدوندخالت‌های بازرسی، نظارتی و تعزیراتی کاهش یافته است.

وی، پروژه درج قیمت تولیدکننده را از دیگر پروژه‌های تحولی و هم راستا با اصلاح ساختار‌ها معرفی کرد و گفت: در راستای این پروژهقیمت در مبدا و توسط تولیدکننده درج خواهد شد و فروشنده با حداکثر ۳۰ درصد سود می‌تواند کالا را عرضه کند.

اضافه شدن ۵۵ گروه کالایی جدید به پروژه درج قیمت تولیدکننده از ۲۳ بهمن ماه
وزیر صنعت، معدن و تجارت شفافیت را از ویژگی‌های این پروژه دانست و تصریح حرد: این پروژه باعث قیمت کاهش قیمت‌ها نیز شدهاست و از ۲۳ بهمن ماه ۵۵ گروه کالایی جدید به آن اضافه می‌شود.

کاهش تورم تولیدکننده و مصرف‌کننده در چندماه اخیر
فاطمی امین، از کاهش تورم تولیدکننده و مصرف‌کننده خبر داد و گفت: ۱۵ درصد تورم مصرف کننده از شهریورماه تا الان کاهش یافتهو تورم تولیدکننده نیز ۲۶ درصد کاهشی بوده است.

اجرای روند‌های رو به رشد و امیدوار کننده برای حل مسائل کشور
وی بار دیگر بر اجرای روند‌های رو به رشد و امیدوار کننده برای حل مسائل کشور تاکید کرد و از آینده خوب فضای اقتصادی با اجرایاین گونه پروژه‌ها خبر داد.

انجام مطالعات گسترده برای حذف ارز ۴۲۰۰ برای اجرا با کمترین عوارض جانبی و آسیب
وزیر صمت همچنین در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ نیز گفت: مطالعات گسترده در دولت، وزارتخانه‌های جهاد، اقتصاد، بانک مرکزی ووزارت صمت انجام شده است و قطعاً این طرح به گونه‌ای اجرا می‌شود که کمترین عوارض جانبی و آسیب را داشته باشد.

وی همچنین با بیان اینکه وضعیت موجود قابل دفاع نیست گفت: یارانه‌های نهاده‌ها به دست مصرف کننده نمی‌رسد و این فضا بایداصلاح شود که هر هفته دو جلسه ستاد اقتصادی دولت با رئیس جمهور در خصوص اجرای حذف ارز ۴۲۰۰ داریم.

اجرای پروژه‌ها متناسب با بیکاری هر شهرستان در چارچوب طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری
وزیر صمت، طرح آمایش صنعتی، معدنی و تجاری را از طرح‌های تحولی وزارت صمت دانست و ادامه داد: برای همه شهرستانهاظرفیت‌ها را بررسی می‌کنیم و متناسب با بیکاری آن شهرستان، پروژه‌ها را در حوزه‌های مختلف تعریف و اجرا می‌نماییم تا توسعه متوازن ایجاد شود.

توجه به صنعت چوب و ابریشم در طرح آمایش صنعتی صومعه سرا
فاطمی امین همچنین بیان کرد: به عنوان نمونه در صومعه‌سرا چوب و ابریشم اولویت‌های ما برای سرمایه‌گذاری است که در راستای طرحآمایش صنعتی با هم افزایی ارکان حاکمیت باید جلو برود.

 جلسه شورای اداری شهرستان صومعه سرا با حضور سیدرضا فاطمی امین، وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شدو
در این جلسه  برخی از صنعتگران و فعالان اقتصادی در حوزه‌های مختلف به بیان مهمترین نقطه نظرات و دغدغه‌های خودپرداختند.

در این جلسه نماینده صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی، فرماندار، فرمانده سپاه و اعضای شورای اداری شهرستان صومعه سرا، رییس سازمان صمت و مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان گیلان، امامان جمعه صومعه سرا و گوراب زرمیخ در کنار فعالاناقتصادی و صنعتگران شهرستان حضور داشتند.

 صومعه سرا با حدود ۱۳۰ هزار نفر جمعیت یکی از شهرستان‌های مهم استان گیلان است که در صنایعی از جمله چوب وابریشم، پتانسیل‌های بالقوه‌ای نیز دارد.
 
 
 


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792568

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا