برگزارکنندگان سگ‌جنگ، جمجمه جوان معترض را با تبر شکافتند! / عکس و فیلم

۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸:۱۶ کد خبر: ۷۹۲۶۲۳ دسته بندی: جامعه، حوادث، انتظامی و آسیب‌های اجتماعی

جمجمه یک جوان اصفهانی در پی اعتراض به برگزاری جنگ سگ‌ها، با ضربات چوب و تبر توسط برگزارکنندگان این مسابقه خونین شکافته شد.

– جنگ‌ انداختن سگ‌ها که مانند جنگ‌ انداختن گاو و خروس که عموما با شرط‌بندی همراه است و در بسیاری از موارد به آسیب‌های جدی و یا مرگ این حیوانات نگون‌بخت منجر می‌شود طی سال‌های اخیر شدیدا مورد نکوهش قرار گرفته و به نمادی از توحش تبدیل شده است.

در حادثه ناگوار اخیر، مذموم واقع شدن این مسابقات را اعتراض یک جوان اصفهانی نسبت به برگزاری سگ‌جنگ و توحش را واکنش غیرانسانی برگزارکنندگان این مسابقه به وضوح به تصویر می‌کشد: شکافتن جمجمه جوان معترض با تبر توسط برگزارکنندگان سگ‌جنگ!

مجتبی قاسمی، دایی جوان مضروب درباره این حادثه به میزان گفت: شنبه گذشته خواهرزاده‌‌ام مصطفی احمدی خونسارکی  در حوالی روستای میرآباد با ازدحام جمعیتی مواجه می‌شود که سگ‌هایشان را جنگ انداخته بودند. مصطفی با حسن نیت نزدیک رفته و به آنها گفته که جنگ انداختن سگ‌ها کار درستی نیست و درخواست کرده جنگ را متوفف کنند.

وی افزود: در واکنش به این اقدام مصطفی دو نفر از برگزارکنندگان سگ‌جنگ با چوب، او را مورد ضرب و جرح قرار داده و سپس نفر سوم سر او را با تبر شکافته که به خرد شدن جمجمه منجر شده است.

۱

۱

 قاسمی ضمن ابراز نگرانی درباره وضعیت کنونی خواهرزاده‌اش گفت: مصطفی چند روز پس از حادثه بی‌هوش بود و حالا که به هوش آمده وضعیت نامساعدی دارد و حتی نمی‌تواند دست و پایش را حرکت دهد. پزشکان بناست پس از سی‌تی‌اسکن درباره لزوم عمل جراحی مجدد تصمیم بگیرند.

یک منبع آگاه درباره این حادثه به میزان گفت: فردی ملقب به حسن میرنگونی حدود ۲۰ سگ جنگی دارد و آنها را با خاور به نزدیکی آغل گوسفندان منتقل می‌کند و تا گله‌دارها سگ‌هایشان را برای مبارزه با سگ‌های او به میدان بیاورند. حسن میرنگونی این جنگ‌ها را از طریق اینستاگرام با کری خوانی و شرط‌بندی به صورت زنده منتشر می‌کند. جوانی که نسبت به برگزاری جنگ سگ‌ها اعتراض کرده بود را حسن میرگونی و دو نفر از اطرافیانش با ضربات چوب و تبر در آستانه مرگ قرار دادند.

۱

جنگ انداختن سگ‌ها هم مانند جنگ‌ انداختن گاو و خروس‌، تفریحی غیرانسانی، غیر اخلاقی و در بسیاری موارد، غیر شرعی به حساب می‌آید که مصداق بارز حیوان‌آزاری است و خشونت و توحش را در جامعه ترویج می‌کند. تفریحی که معترضان بسیاری دارد و سود قابل توجهی نصیب پرورش‌دهندگان این سگ‌ها می‌کند.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا