توضیحات سرپرست تیم ملی فوتبال درباره آخرین وضعیت بازیکنان و برنامه‌ها تا دیدار با امارات

۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۲۴:۴۶ کد خبر: ۷۹۲۶۸۸ دسته بندی: فوتبال، ورزشی

سرپرست تیم ملی فوتبال ایران گفت: طبق اعلام فیفا دیگر اجازه نداریم اسامی بازیکنان کرونایی را اعلام کنیم.

مجتبی خورشیدی در گفت‌وگو با برنامه تهران ورزشی رادیو تهران درباره آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پس از بازی با عراق اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*خوشبختانه بچه‌ها روند خوبی را پشت سر می‌گذارند و تنها موضوعی که ما را نگران می‌کند، تست PCR بازیکنان است. پس از بازی با عراق، تست کرونا دادیم و اکنون منتظر جواب تست دوم هستیم. امیدواریم دیگر تست کسی مثبت نشود.

*پس از آن جشن هم تست گرفتیم، اکنون منتظر جواب تست دوم هستیم تا ببینیم وضعیت بازیکنان به چه شکلی است.

*ابتلای علیرضا بیرانوند به کرونا؟ فیفا اعلام کرده از این به بعد اجازه نداریم اسامی مبتلایان به کرونا را اعلام کنیم، زیرا این موارد شخصی و پزشکی است و نمی‌توانیم بگوییم کدام بازیکن کرونا گرفته است. اعلام نشدن نام مبتلایان جدید را هم به حساب پروتکل‌هایی بگذارید که از ما خواسته‌اند.

*جدا از معضلی که در مورد سفر بازیکنان داشتیم، نگران‌کننده‌ترین مسأله بحث کرونای بازیکنان است. هر لحظه احتمال دارد بازیکن جدیدی به این ویروس مبتلا شود. در جامعه هم بحث سرایت زیاد شده و تیم ملی هم جامعه کوچکی است. با تمام تمهیداتی که در هتل تیم ملی در نظر گرفته‌ایم مثل صرف وعده‌های غذایی در اتاق بازیکنان، باز هم شاهد هستیم ویروس به حدی قوی است که احتمال سرایتش بالا رفته است.

*پس از بازی با عراق همه به ما می‌گفتند جشن صعود گرفته و در هتل شاد و خوشحال هستید، اما بلافاصله پس از رسیدن به هتل به بازیکنان گفتیم به اتاق‌هایشان بروند و حتی شام را دور هم نخوردیم. از بازیکنان خواستیم غذا را در اتاق خود سرو کنند تا وضعیت از این وخیم‌تر نشود. البته با وجود تمام مشکلات سعی داریم با تمام قدرت مقابل امارات قرار بگیریم تا ضمن ارائه یک بازی خوب و تماشاگرپسند ۳ امتیاز این مسابقه را کسب کنیم.

*در این مدت به ویژه در مسابقات بحرین استرس وحشتناکی را تجربه کردیم. در آن زمان تیم ملی حتی با یک مساوی هم اوت می‌شد و اگر در یک مسابقه مساوی می‌کردیم، ۲۰ گل زدن در بازی دیگر فایده‌ای نداشت. آن شرایط سخت و دشوار را رد کردیم، اما سعی کردیم شرایط سخت سفر به کشور‌های دیگر را هم به زبان نیاوریم. روز‌های سختی را گذراندیم و باید از عزیزی خادم تشکر کنم. وی جدا از این که مدیر خوبی است، انسان بزرگواری هم هست.

*شاید روزی برخی مسائل را در مورد اردوی تیم ملی روی کاغذ بیاورم تا اهالی فوتبال بدانند فدراسیون در این مدت با چه وضعیتی اداره شد و چطور به این جایگاه رسید. وقتی می‌گوییم سریع‌ترین صعود، طبق آمار این حرف را می‌زنیم، اما وقتی حرف از ارزان‌ترین صعود می‌زنیم، باید بیلان کاری، دخل و خرج‌ها و پول‌هایی که هزینه کردیم مورد بررسی قرار بگیرد. خیلی مسائل دیگر در مورد این ارزانترین صعود وجود دارد که اگر روزی قسمت شد و خاطراتم را نوشتم، دوستان آن‌ها را می‌خوانند و می‌بینند چه مشکلاتی داشتیم. عزیزی خادم در این قصه خیلی تنها بود. همه این روز‌ها گذشت و اکنون شاد شدن دل مردم با صعود تیم ملی به جام جهانی مهم است.

*هر روز تمرین داریم. روز گذشته اسکوچیچ به برخی بازیکنان استراحت داد. نفراتی که مقابل عراق بازی کرده بودند به ساختمان پک رفتند و وزنه زدند. سایر بازیکنان هم تمرین بسیار خوب و محکمی به نمایش گذاشتند. ان‌شاءالله تا روز قبل از بازی تمریناتمان ادامه دارد. امیدوارم جدا از بحث کرونا بازیکنی هم مصدوم نشود تا تمام نفرات را برای دیدار با امارات در اختیار داشته باشیم.

*تیم ملی لیست انتظار دارد. اگر برای بازیکنی مشکلی پیش بیاید جدا از این لیست انتظار از بازیکنانی که اکنون در ایران شاغل هستند و دسترسی به آن‌ها آزاد است احتمال دارد از آن‌ها بخواهیم به اردو بیایند. این به شرایطی که ممکن است در روز‌های آینده پیش بیاید بستگی دارد.

*فوتبال بدون تماشاگر معنی ندارد و حال و هوای این ورزش با حضور تماشاگران چیز دیگری است. از مسئولان ممنون هستیم شرایطی به وجود آوردند که هم تماشاگر داشته باشیم و هم بانوان بتوانند در این مسابقه شرکت کنند. امیدواریم در دیدار‌های آینده هم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی بار دیگر بانوان و آقایان در ورزشگاه حضور یابند و سبب دلگرمی بازیکنان و اعضای کادر فنی تیم ملی شوند. امیدوارم نه تنها برای تیم ملی بلکه تماشاگران برای بازی‌های لیگ برتر هم بتوانند در ورزشگاه‌ها حاضر شوند و انرژی خود را به تیم‌ها انتقال بدهند. از این طریق به زیبایی فوتبال اضافه خواهد شد.


لینک کوتاه چاپ

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قیمت ارز و طلا