تغییر جدید قوانین کشتی اعلام شد

۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۲:۴۷ کد خبر: ۷۹۲۶۹۶ دسته بندی: کشتی و وزنه برداری، ورزشی

اتحادیه جهانی کشتی برخی از قوانین کشتی را تغییر و بر روی وب سایت رسمی خود انتشار داد.

– بر اساس گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، کمیسیون داوران کشتی کشور،برخی از قوانین کشتی را تغییر و بر روی وب سایت رسمی خود انتشار داد.

برخی از این تغییرات به شرح زیر اعلام شد:

۱- اجرایی شدن نسخه جدید نرم افزار آرنا (مسابقات) از دومین ماه میلادی سال ۲۰۲۲ به منظور ایجاد تعادل بیشتر در بالا و پایین جدول برای چینش کشتی گیران در دور مقدماتی

۲- در صورت بروز اشتباه بزرگ از سوی تیم داوری یک مسابقه، سرپرست فنی یا نماینده اتحادیه اجازه مداخله و درخواست اصلاح اشتباه صورت گرفته را از طریق مشورت یا بازبینی فیلم خواهد داشت.

۳- تعیین زمان مشخص برای درخواست چلنج از سوی مربیان
الف: پنج ثانیه پس از ثبت امتیاز روی تابلو
ب: پنج ثانیه پس از اینکه دو کشتی گیر به حالت نرمال قرار گرفتند

۴- کلیه فرار از فن ها، اخطار و یک پوئن در کشتی آزاد و فرنگی جریمه خواهد داشت.
الف: کلیه فرار از تشک‌ها در کشتی آزاد و فرنگی با اخطار و یک پوئن به شرح ذیل جریمه خواهد داشت: (به استثنای حالت خطر)

فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی نگردد: یک پوئن بخاطر خروج پا بعلاوه اخطار و یک پوئن به خاطر فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت سرپا)

– فرار از تشک در حالت ایستاده که منجر به خاک در منطقه حفاظتی گردد ۲ پوئن به خاطر خاک کردن به اضافه اخطار و یک پوئن به دلیل فرار از تشک و سپس ادامه مسابقه در حالت خاک

۵- در رده‌های سنی رشته آزاد که مسابقات آن در دو تایم ۲ د قیقه‌ای برگزار می‌شود U۱۵ (نونهالان) و U۱۷ (نوجوانان) و پیشکسوتان تذکر اول حذف گردید و در صورت لزوم اخطار کم کاری (پاسیو) زمان فعال ۳۰ ثانیه مستقیم در خواست گردد.

۶- هر کشتی گیر‌ی که در حالت خطر حریف خود را تحت کنترل داشته باشد و حریف او با زدن روی تشک یا فریاد بدون هر دلیل مشخص یا مصدومیت واضح، داور کشتی را قطع نخواهد کرد و اگر این عمل ادامه داشته باشد داور درخواست ضربه فنی می‌نماید و رئیس تشک نیز آن را تأیید می‌کند.

۷- در زمان ۳۰ ثانیه (پاسیو) کشتی آزاد در صورتیکه کشتی گیر فعال امتیازی را دریافت نماید ۳۰ ثانیه ادامه می‌یابد و در پایان یک امتیاز دیگر نیز به کشتی گیر فعال تعلق می‌گیرد. این ۳۰ ثانیه در صورتی لغو خواهد شد که کشتی گیر کم کار بتواند در این مدت زمان (۳۰ ثانیه) امتیازی کسب نماید.

۸- الزام همراهی کردن حریف توسط مجری در هنگام اجرای فن در کشتی فرنگی از کتاب قانون حذف گردید.

مسابقاتی که از این تاریخ برگزار می‌شود، می‌بایست طبق این قوانین انجام پذیرد.

در ادامه فایل PDF تغییرات قوانین اتحادیه جهانی به زبان انگلیسی قابل مشاهده و دریافت می‌باشد.


لینک کوتاه: https://www.mizan.news/?p=792696

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.