۲۲ مهر ۱۳۹۵ | ۱۷:۳۵
کد خبر:۲۳۱۹۴۰
وکیل‌آنلاین پاسخ می‌دهد
آیا پدر سالخورده که چند وارث دارد، می‌تواند اموالش را به یک وارث ببخشد و بطور رسمی به او منتقل کند؟ کارشناسان وکیل‌آنلاین به این پرسش پاسخ داده‌اند.
به گزارش وکیل‌آنلاین پرسش مخاطب وکیل‌آنلاین درباره انتقال دادن اموال یک پدر 80 ساله بوسیله وی به نام یک وارث این است:

با سلام من سوالی داشتم لطفا راهنمایی کنید. پدر من حدود 80 سال دارد و دارای 9 فرزند میباشد که دوتا از داداش‌ها و یکی از خواهرها مجرد هستن و پیش پدرم زندگی میکنن. پدرم سند خونه‌شو وکالت زده به اسم یکی از این برادرام که مجرده و با پدرم زندگی میکنه و یکی از برادران مجردم هم به عنوان شاهد وکالت نامه رو امضا کردن. ایا این کار صحیح هست که پدرم اموالش را به یکی از فرزندانش بدهد ودیگر وراث سهمی نداشته باشند؟
پاسخ کارشناس: مطابق ماده ۳۰ قانون مدنی هر مالكی نسبت به مایملك خود حق همه گونه تصرف و انتفاع را دارد؛ یکی از همین تصرفات، دخل و تصرف در اموال می باشد.



ارسال نظرات
وکیل آنلاین صفحه خبر

چگونه دادخواست بنویسیم/ دادخواست استرداد جهیزیه

تنظیم دادخواست و شکایت‌نامه امری تخصصی محسوب می‌شود که رعایت اصول آن می‌تواند در نتیجه دعوا موثر باشد. بخش وکیل‌آنلاین در این قسمت نحوه نگارش دادخواست برای انواع دعاوی را آموزش می‌دهد. از آنجا که تنظیم دادخواست حسب مورد می تواند متفاوت باشد. بنابراین ممکن است در یک موضوع واحد از فرم واحدی استفاده نشود و پس مطالب مندرج در این قسمت صرفاً جنبه ارشادی خواهد داشت.
بیشتر بخوانید
آخرین اخبار